enciklopedijski Almanah 1دانشنامه اسلام در کرواسی توسط مشیخت اسلامی کرواسی و با حمایت موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا منتشر شد. انتشار این دانشنامه به مناسبت صدمین سالگرد شناسایی اسلام در کرواسی و در پانصد صفحه و قطع رحلی صورت می گیرد. در این دانشنامه رنگی؛ 1200 مدخل درباره اشخاص، تاریخ، جغرافیا، میراث فرهنگ و تمدن اسلامی در کرواسی مورد معرفی قرار گرفته است. بخشی از این مداخل بطور مشترک در ارتباط با کرواسی و بوسنی و هرزگوین می باشد. اهمیت انتشار این دانشنامه در زندگی سیاسی و اجتماعی و تاکید بر نقش مسلمانان کرواسی است. نقش و جایگاه سیاسی و اجتماعی مسلمانان کرواسی در سالهای اخیر پیشرفت محسوسی داشته و با توجه به شناسایی اسلام در قانون اساسی کرواسی؛ این دانشنامه نقش مهمی را در حیات سیاسی و اجتماعی ایفا خواهد کرد.

ادامه مطلب...

1روز پنج شنبه 30/3/98 از ساعت 19 در سالن آبی واقع در مرکز فرهنگی شهر توزلا مراسم معرفی کتاب اسلام در هویت فرهنگی اروپا، توسط موسسه علمی پژوهشی ابن سینا، مجلس جامعه اسلامی توزلا و موسسه پژوهشهای دینی و اجتماعی مفتی گری توزلا، برگزار شد.

ادامه مطلب...

1در آستانه روز قدس نشست فلسطین نوین؟ با هدف بررسی طرح معامله قرن ترامپ روز چهارشنبه 7/03/98 در سالن اجتماعات موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا در سارایوو برگزار شد.
در ابتدای این میزگرد دکتر بارانی مدیر موسسه ابن سینا بررسی ابعاد فاجعه آمیز طرح دولت آمریکا را گامی ضروری در شناخت روند کنونی تحولات فلسطین ارزیابی کرد.

ادامه مطلب...

Captureمیزگرد بررسی تحولات فلسطین باعنوان " فلسطین نوین ؟" روز چهارشنبه مورخ 29 ماه می ساعت 18 در محل موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا در سارایوو برگزار می شود.
در این میزگرد رزاق نامور ، سفیر فلسطین ؛ محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران و زلاتکو دیزدارویچ ، دیپلمات و روزنامه نگار به سخنرانی می پردازند.
در این میزگرد ابعاد طرح معامله قرن بررسی و وضعیت و آینده فلسطینی ها مورد بررسی قرار می گیرد

 

IMG 2359 1 copyمراسم معرفی کتاب سفرنامه از ایران تالیف خیرالدین سمون با بررسی فرهنگ وتمدن ایرانی شامگاه جمعه در مرکز فرهنگی موستار - بوسنی و هزگوین برگزار شد. در این برناهه سعید عابدپور از موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا ، فرهنگ و تمدن ایرانی را یکی از تاثیر گذارترینو ماندرگارترین تمدنهای جهانی توصیف کرد. وی گفت:

ادامه مطلب...

posjeta pravni fak Univ Travnikروز جمعه 26 آوریل ، دکتر جمال نیاتویچ رییس دانشکده خصوصی حقوق و خانم دکتر بنیامین لودر معاون علمی و پژوهشی این دانشکده از موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا دیدار کردند. در این دیدار مدیر موسسه ابن سینا دکتر بارانی ابراز امیدواری کرد تا چهارچوبی برای فعالیتهای مشترک علمی تعریف شود. دکتر جمال نیاتویچ نیز همکاری دو نهاد علمی را برای پربار ساختن جامعه علمی بوسنی ضروری دانست

صفحه1 از64