1نشست ماهیانه موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا روز چهارشنبه 26 مهرماه از ساعت 6 عصر در سالن اجتماعات این موسسه برگزار شد. در این نشست که با شرکت اساتید و دانشجویان همراه بود ، دکتر سنادین لاویچ ، استاد علوم سیاسی دانشگاه سارایوو سخنرانی کرد.
مجری برنامه، نرمین هوجیچ در مقدمه ای با توجه به برداشتهای نادرست از مفاهیم سیاسی گفت:

ادامه مطلب...

1عصر روز شنبه مورخ 22 مهرماه میز گرد حافظ شیرازی در شهر برچکو بر گزار شد. این برنامه، حاصل همکاری مؤسسۀ علمی و پژوهشی "ابن سینا" و مرکز مطالعات ایران شناختی آن مؤسسه با انجمن فرهنگی "پرپورود" در شهر "خانۀ اصلاحیت" برچکو است. در این میز گرد آقای دکتر الویر موسیچ، دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، و جناب آقای نرمین هوجیچ، معاون بین الملل مؤسسۀ ابن سینا به ایراد سخنرانی پرداختند. علاوه بر دو شخصیت علمی و فرهنگی نامبرده، جناب آقای دکتر قادری، مدیر موسسه و دکتر نامیر کاراخلیلوویچ، مدیر مرکز مطالعات ایران شناختی و هیأت همراه در این میز گرد حضور داشتند.

ادامه مطلب...

Pozivnica Lavi bosanska nacijaنشست ماهیانه موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا روز چهارشنبه 18/10/2017 ساعت 18 با موضوع " ملیت بوسنیایی ، کثرت گرایی قومی و منافع حکومت " برگزار می شود. سخنران این برنامه ، دکتر سنادین لاویچ ، استاد دانشکده علوم سیاسی سارایوو است.
از عموم شهروندان برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید.

1aهمایش دو روزه تاثیر تمدن اسلامی بر اروپا روزهای جمعه و شنبه مورخ 24 و 25 شهریور ماه در محل سالن اجتماعات مرکز اسلامی زاگرب برگزار شد . این برنامه علمی با مشارکت انجمن بوشنیاکهای زاگرب ، موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا و شهرداری زاگرب آغاز بکار کرد. در آغاز این برنامه که از ساعت 30/15 آغاز شد ، دکتر سعاد آلیچ طی سخنانی با تقدیر از حضور مردم در این برنامه به تشریح همایش امسال پرداخت. در ادامه صحبتهای وی دانیل بوچان ، دبیر همایش از تاثیر تمدن اسلامی بر اروپا در ابعاد مختلف سخن گفت و ضرورت برگزاری این نوع همایشها را تاکید بر سهم عظیم تمدن اسلامی در گشایش اروپا دانست.

ادامه مطلب...

1روز دوشنبه مورخ 27 شهریوماهتعدادی از اعضای انجمن زنان پریباوا به ریاست خانم حازیما رئیس انجمن و با حضور امل افندی از موسسه ابن سینا بازدید بعمل آوردند. در این دیدار هیأت مذکور ابتدا از نزدیک با کتابخانه موسسه آشنا شدند و سپس با حضوردر سالن آمفی تئاتر موسسه، آقای دکتر قادری به معرفی فعالیتهای علمی و پژوهشی موسسه پرداختندو بر آمادگی ابن سینا برای همکاری فرهنگی با انجمن و حمایت علمی از فعالیتهای آن تاکید کردند

ادامه مطلب...

simpozij Zagreb sep. 2017روزهای جمعه و شنبه 15 و 16 سپتامبر 2017م. برابر با 24 و 25 شهریور 1396 همایش بین المللی خدمات فرهنگ و تمدن اسلامی به اروپا توسط جامعه ملی بوشنیاکهای زاگرب و موسسه علمی پژوهشی ابن سینا سارایوو و با حمایت شهرادری در شهر زاگرب پایتخت کرواسی برگزار می شود.
مراسم افتتاحیه همایش قرار است روز جمعه 24 شهریور از ساعت 15:30 برگزار گردد. در ادامه، تا ساعت 19:15 هشت مقاله ارائه خواهد شد و پس از آن از کتاب "مدرنیته و جهان اسلام" نوشته دکتر فخر الدین نوالیچ رونمایی می شود.

ادامه مطلب...

صفحه1 از55