1روز چهارشنبه ساعت 19 در محل سالن اجتماعات موسسه ابن سینا در سارایوو ، برنامه روز قدس تحت عنوان " قدس ، نماد مقاومت " با سخنرانی رزاق نامور ، سفیر فلسطین در بوسنی و هرزگوین برگزار شد. در ابتدای این برنامه ، سرودی عربی در باره قدس برای حضار پخش گردید. سپس نرمین هوجیچ ، مجری برنامه در سخنانی با اشاره به اهمیت روز قدس و نام گذاری این روز توسط امام خمینی گفت :

ادامه مطلب...

02 Pozivnica Kuds 1میزگرد " قدس ، سمبل مقاومت " به مناسبت فرا رسیددن روز قدس روز چهارشنبه ششم ماه ژوئن برابر با 16 خرداد ماه در محل موسه علمی و پژوهشی ابن سینا در سارایوو برگزار می شود.

در این برنامه که از ساعت 19 آغاز می گردد ، رزاق نامور ، سفیر فلسطین در بوسنی و هرزگوین به سخنرانی می پردازد.

از عموم علاقمندان برای شرکت در این برنامه دعوت به عمل می آید.

pozivnica Sirijska lekcija

میزگرد بحث و گفتگو تحت عنوان " درسهایی از سوریه " روز چهارشنبه 8 اردیبشهت ماه ساعت 18 در محل سالن اجتماعات موسسه ابن سنیا در سارایوو برگزار می شود.
در این میزگرد ، زلاتکو دیزدارویچ ، دیپلمات و روزنامه نگار ؛ خیرالدین سمون ، دیپلمات و روزنامه و سعید عابدپور ، پژوهشگر تاریخ در باره موضوع به گفتگو می پردازند.

ادامه مطلب...

sastanak u Rektoratuمدیر موسسه علمی پژوهشی ابن سینا، آقای دکتر کاظم ذوقی بارانی در نخستین بازدید رسمی از دانشگاه سارایوو، با رئیس دانشگاه، آقای دکتر رفعت شکرییلی دیدار و پیراخمون همکاری های موفقیت آمیز علمی و فرهنگی دو نهاد و راههای گسترش آن گفتگو کرد.

ادامه مطلب...

sajam 2018 naslovnaموسسه علمی و پژوهشی ابن سنیا در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو شرکت می کند. این نمایشگاه از تاریه 18 تا 23 آوریل در اسکندریه برگزار می شود. جدیدترین کتاب چاپ این موسسه با عنوان " اسلام در هویت فرهنگی اروپا " تالیف دکتر رشید حافظ اویچ در غرفه ابن سینا عرضه خواهد شد.
کتابها و نشریات موسسه ابن سینا برای دانشجویان و اهل فرهنگ با تخفیف عرضه می گردد.

ادامه مطلب...

znakovi 78جدیدترین شماره فصلنامه نشانه های زمان با اختصاص به زندگی و آثار ابوالقاسم قشیری در سارایوو منتشر یافت. در این شماره از فصلنامه مقالاتی دیگر در باره حافظ ابراهیم دالیلو مفسر قرآن از آلبانی و شیخ مصطفی غیبی از بوسنی و هرزگوین ، تعلیم و تربیت و روشهای نوین ، چالشهای دیدگاههای اسلامی در باره مباحث اقتصادی و مطالب دیگر می خوانیم. فصلنامه نشانه های زمان در سارایوو به همت انستیتو علمی و و پژوهشی ابن سنیا منتشر می گردد.

صفحه1 از57