Spoznaja Hafizovicکتاب حاضر نخستین کتابی است که توسط یک نویسنده بوسنیایی در حوزه شناخت شناسی در اسلام نوشته شده است. با اینکه هدف مولف نوشتن یک کتاب درسی جهت استفاده در دانشکده علوم اسلامی سارایوو بوده و این کاربر را هم خواهد داشت، اما زبان و شیوه نوشتاری این اثر ارزشمند علمی طوری است که می تواند مورد استفاده قشر وسیعی از اهالی علم و ادب قرار گیرد. کتاب "شناخت، نخستین ارزش اسلام" مشتمل است بر مقدمه و پنج فصل و نتیجه گیری. در ضمن کتاب دارای مآخذ شناسی و فهرست اعلام مفصلی هم هست. در اینجا عناوین فصول پنج گانه کتاب ذکر می گردد: منابع شناخت در اسلام، ابزار شناخت در شناخت شناسی اسلام، شناخت به مثابه نور در تعالیم معنوی اسلام، شناخت ها به مثابه ثمرات نماز عقل و شناخت ها به مثابه ثمرات نماز قلب.

م1وسسه علمی و پژوهشی ابن سینا در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو شرکت می کند. این نمایشگاه از تاریخ 19 تا 24 آوریل در اسکندریه دایر است. از عموم علاقمندان به کتاب دعوت می شود از غرفه کتابهای موسسه ابن سینا دیدار کنند. آخرین کتابی که چند روز قبل از سوی موسسه منتشر شد ، کتاب شناخت شناسی اسلامی تالیف دکتر رشید حافظ اویچ است . در ضمن علاقمندان به خرید کتاب می توانند از تخفیف ویژه موسسه در این نمایشگاه استفاده کنند.

ادامه مطلب...

1برنامه اهدای جایزه علمی ابن سینا روز چهارشنبه 19 آوریل ساعت 18 در سالن اجتماعات موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا برگزار شد. در این برنامه در ابتدا مجری آقای نرمین هوجیچ در باره چگونگی انتخاب برندگان امسال گفت : هیات داوری علمی ، بعد از چند نشست نهایتا در تاریخ 31 ماه مارس تصمیم گرفت تا به دو اثر ممتاز در عرصه فلسفه اسلامی و تاریخ فرهنگی جوایزی عطا کند.

ادامه مطلب...

POZIV Svec anost nagrada 2017 webمراسم اعطاء جایزه علمی سال موسسه ابن سینا روز چهارشنبه 19 آوریل راس ساعت 18 در محل این موسسه برگزار می شود. در این مراسم از دو نفر پژوهشگر برتر آقایان دکتر عدنان یاهیچ و کریم سوشیچ در حوزه تاریخ فرهنگی و فلسفه اسلامی
تقدیر و جوایز عطا می شود. سخنرانان این مراسم دکتر رشید حافظ اویچ ، دکتر عدنان یاهیچ و آقای کریم سوشیچ می باشند.

1

برنامه اهداء جایزه مسابقه مقاله نویسی «ایران را بشناسیم... » روز پنجشنبه 19 اسفند 1395 (مصادف با 9 مارس2017) در سالن اجتماعات موسسه ابن سینا در سارایوو برگزار شد. مسابقه مقاله نویسی ایران را بشناسیم از چند ماه قبل به ابتکار برنامه دیالوگ این از تولیدات شبکه جهانی سحر و همکاری انجمن مطالعات ایران ، موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا و حضور هنری گالری اصفهان برگزار گردید.

ادامه مطلب...

1همایش بین المللی نسخ خطی زبان فارسی در بالکان و اروپای مرکزی روزهای پنجم و ششم اسفند ماه (23 و 24فوریه 2017) توسط مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی در شهر صوفیه برگزار شد. در این همایش نزدیک به چهل پژوهشگر از کشورهای بلغارستان، مجارستان ، انگلستان ، اتریش ، ایران ، ترکیه ، جمهوری آذربایجان ، بوسنی و هرزگوین، صربستان و کرواسی شرکت کردند و آخرین مقالات و تحقیقات پژوهشگران و محققان در زمینه نسخ خطی فارسی، فرهنگ و تمدن مشترک میان ایران و کشورهای حوزه بالکان ارائه شد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از52