قای سید حسین رجبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در مصاحبه با آژانس خبری فنا اظهار داشت سفارت جمهوری سلامی ایران و مؤسسات ایرانی در سارایوو به منظور ابراز همدردی و کمک به مردم آسیب دیده از سیل علاوه بر کمک های ارسالی از سوی جمهوری اسلامی ایران مبلغ بیست هزار یورو به سازمان های امدادرسانی اهدا نمودند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران اضافه نمود:

پس از وقوقع سیل بی سابقه در کشور بوسنی و هرزگوین که به موجب وارد آمدن خسارات سنگین انسانی و زیرساخت های اقتصادی در این کشور شد، جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران طی پیامی خطاب به آقای باقر عزت بگویچ رئیس شورای ریاست جمهوری ضمن همدردی با دولت و مردم بوسنی و هرزگوین آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران را برای ارسال کمک های انسان دوستانه اعلام نمود. در همین رابطه آقای دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران طی پیامی به آقای میلورادژیوکویچ رئیس مجلس نمایندگان بوسنی نیز ضمن اظهار تاسف از این بلایای طبیعی با مردم بوسنی و هرزگوین ابراز همدردی نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه تأکید کرد:

جمهوری اسلامی ایران همواره پس از استقلال کشور بوسنی و هرزگوین در کنار دولت و مردم بوسنی و هرزگوین بوده و علی رغم محدودیت های که به واسطه تحریم هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال گردیده، کمک های انسان دوستانه خود را ظرف روزهای آینده تحویل سازمان های امدادرسان در بوسنی و هرزگوین خواهد نمود.

 

(Fena)