1دوره آموزشی «نقش اجتماعی دین» با مشارکت موسسه ابن سینا و جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین در محل هتل ترمه، سارایوو (ایلیجا) به مدت سه روز از تاریخ هفتم تا نهم اردیبهشت ماه 1394 برگزار گردید. این دوره آموزشی به درخواست و با همکاری اداره امور اجتماعی جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین برگزار شده و برگزاری آن نیز توسط ریاست جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین تصویب گردیده است. به پیشنهاد جناب حامد افندی افندیچ، امامان جمعه و جماعات از مناطق مختلف بوسنی و هرزگوین، در مجموع 24 نفر، در دوره حضور داشتند. اساتید دوره پنج نفر از علما و اساتید بوسنیایی ایرانی بودند. در مجموع همه شرکت کنندگان از برگزاری اینگونه برنامه ها بسیار خرسند بوده و محتوای دوره را مفید ارزیابی نمودند.

لازم به ذکر است که در مراسم افتتاحیه دوره، جناب آقای حسین افندی اسماییج جانشین رئیس العلمای بوسنی و هرزگوین، جناب آقای رجبی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین، آقای دکتر قادری مدیر محترم موسسه ابن سینا و آقای حامد افندی افندیچ مسئول محترم اداره امور اجتماعی جامعه اسلامی حضور یافته و در خصوص تعمیق همکاری های علمی و فرهنگی فیمابین و موضوع دوره آموزشی به ایراد سخنرانی پرداختند.

ضمنا در پایان دوره، طی مراسمی گواهی شرکت در این دوره آموزشی که به امضای اداره امور اجتماعی جامعه اسلامی و مدیر موسسه ابن سینا رسیده به همه شرکت کنندگان توسط آقای دکتر قادری و آقایان صالحویچ و ممیشویچ، تقدیم شد و آقای بلال ممیشویچ، نماینده اداره امور مالی ریاست جامعه اسلامی طی سخنرانی مختصری از همه شرکت کننگان و دست اندرکاران دوره تشکر کرد، بویژه از موسسه ابن سینا و دوستان ایرانی که در این حوزه هم جامعه اسلامی را بخوبی همراهی می کنند.

 

بازتاب دوره  آموزشی در سایت ریاست جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین

http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=22213:u-sarajevu-odrzan-seminar-socijalna-uloga-vjere&catid=201&Itemid=457

بازتاب رسانه ای دوره  تلویزیون HEMA

https://www.youtube.com/watch?v=CTfDyjQcCbI

 

2345678910