slika 2سمیر ولاجیچ سفیر بوسنی و هرزگوین در ایران در بازدید از موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا بر لزوم ارتقای روابط علمی و فرهنگی تهران و سارایوو تاکید کرد.

آقای سمیر ولاجیچ سفیر جدید کشور بوسنی و هرزگوین در تهران با حضور در موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا با جمعی از مدیران دستگاه های ایرانی فعال در حوزه بالکان دیدار و گفتگو کرد.
سمیر ولاجیچ سفیر بوسنی در تهران، با ابراز خرسندی از حضور در این نشست، از موسسه علمی پژوهشی ابن سینا برای برگزاری این برنامه تشکر و قدردانی کرد.
وی ضمن تشکر از فعالیت های ارزشمند نهادهای ایرانی در بوسنی به فعالیت های چشمگیر سفارت کشورمان در سارایوو در دوره اقای حیدری اشاره و تاکید کرد: "ارتقا روابط دو کشور نیازمند هماهنگی سفارت های دو کشور در تهران و سارایوو و تمامی نهادهای ایرانی فعال در کشور بوسنی و هرزگوین نظیر موسسه علمی پژوهشی ابن سینا است."
حسین عباسی مدیر عامل موسسه ابن سینا ضمن عرض خیر مقدم به آقای سفیر و سایر مهمانان، انتخاب آقای سمیر ولاجیچ را به عنوان سفیر بوسنی در ایران به ایشان تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود آقای ولاجیچ با عنایت به سابقه حضور در ایران و تسلط به زبان فارسی، منشا خدمات و آثار ماندگار و ارزشمندی برای تحکیم روابط بین دو کشور ایران و بوسنی شود.
عباسی در ادامه به تشریح فعالیت های موسسه علمی پژوهشی ابن سینا در تهران و سارایوو از جمله انتشار برخی آثار فاخر فارسی نظیر دیوان حافظ به زبان بوسنیایی پرداخت و خواستار توسعه روابط علمی و فرهنگی دو کشور شد.
در ادامه این نشست آقایان سلیمانی مدیر شبکه جهانی صدا و سیما، هاشمی نماینده وزارت امور خارجه، عباس حیدر مدیر عامل انجمن دوستی ایران و بوسنی و سوهانی مدیر شبکه سحر بالکان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در راستای ارتقا و بهبود روابط فرهنگی و علمی دو کشور پرداختند.
در این جلسه آقای ولاجیچ ضمن بازدید از کتابخانه موسسه، در جریان تازه ترین منشورات موسسه قرار گرفته و از اقدامات و فعالیت های علمی پژوهشی موسسه در دو دهه گذشته در کشور بوسنی و هرزگوین ابراز خرسندی کردند.

slika 1