1«محمود حيدري» سفير جمهوری اسلامی ایران در بازديد از چهاردهمین نمايشگاه زمستانی کتاب سارايوو از نزديک با ناشران ايراني و بوسنيايي حاضر در اين نمايشگاه ديدار و گفتگو کرد.

حيدري با قدرداني از موسسه ابن سينا برای حضور در نمايشگاه زمستانی کتاب سارايوو گفت:

ارائه هرچه بیشتر آثار ايراني در نمايشگاه های کتاب سارايوو موجب آشنايي عميق تر مردم بوسنی و توسعه روابط فرهنگي مي شود.
دکتر کاظم ذوقی بارانی مدیر موسسه علمی_ پژوهشی ابن سینا در سارایوو در این دیدار با ارائه گزارشی از حضور در نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو گفت: کتاب های جدید این موسسه ازجمله کتاب" اسلام در هویت فرهنگی اروپا " تالیف دکتر رشید حافظ اویچ با استقبال زیادی همراه شده است.
وی افزود: حضور نویسندگان و مترجمان کتاب های منتشر شده و گفتگو با مخاطبان در غرفه موسسه ابن سینا در نمایشگاه کتاب زمستانی سارایوو موجب جذب هرچه بیشتر جوانان به این غرفه و آثار عرضه شده در آن گردیده است.
بارانی اضافه کرد: گنجینه ای از حکمت مولانا به قلم دکتر الویر موسیچ با مقدمه سفیر کشورمان، تاریخ مختصر زبان و ادبیات فارسی تالیف دکتر محمد جعفر یاحقی و ترجمه دکتر احمد زیلجیچ و دکتر منیر درکیچ، ویژگیهای سیاسی جغرافیایی معاصر بوسنی و هرزگوین به قلم دکتر عزت بیدیچ و مجموعه مقالات درباره عرفان، تصوف بوسنیایی به قلم سعید عابدپور از دیگر آثار جدید موسسه ابن سینا در نمایشگاه زمستانی کتاب سارایوو است.
در چهاردهمین نمايشگاه زمستانی کتاب سارايوو، ناشران و موسسات مطالعاتی از کشورهای بوسنی، صربستان،کرواسی و مونته نگرو از تاريخ 13 تا 24 دسامبر در محل نمایشگاه کالگیوم آرتیستیکوم اسکندریه در پایتخت بوسني و هرزگوين آخرين دستاوردهاي علمي، ادبي، فرهنگي، تاريخي و آموزشي خود را در معرض ديد علاقه مندان قرار مي دهند.