1رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین روز دوشنبه از موسسه علمی پژوهشی ابن سینا بازدید نموده و با مدیر و کارشناسان این موسسه گفتگو کرد .
رضا قلیچ خان سفیر جدید کشورمان در بوسنی و هرزگوین با حضور در موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا از نزدیک در جریان فعالیت های این موسسه علمی و پژوهشی قرار گرفتغلام.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار گفت: تلاش های و خدمات علمی موسسه ابن‌سینا در سارایوو آثار ارزشمندی را برای مردم منطقه بالکان به یادگار گذاشته است.


 قلیچ خان با قدرداني از فعالیت های موسسه ابن سينا افزود: ارائه هرچه بیشتر آثار فاخر ايراني موجب آشنايي عموم مردم بوسنی و خصوصاً جوانان این کشور با ایران اسلامی خواهد بود.
دکتر کاظم ذوقی بارانی مدیر موسسه ابن‌سینا با تشریح فعالیت‌های این موسسه گفت: این موسسه از سال 1376 در پایتخت کشور بوسنی و هرزگوین تاسیس شده و دارای چهار گروه علمی است که شامل مرکز فلسفه و عرفان، مرکز تاریخ و تمدن، مرکز زبان و ادبیات فارسی و مرکز مطالعات بالکان می‌شود و انجمن ایران‌شناسی نیز به عنوان بخشی از مرکز زبان و ادبیات فارسی در ذیل آن فعالیت دارد.
بارانی در ادامه به تشریح فعالیت های موسسه علمی پژوهشی ابن سینا از جمله انتشار برخی آثار فاخر فارسی نظیر دیوان حافظ، الهی نامه عطار و فرهنگ زبان فارسی به بوسنیایی پرداخت.
در این جلسه آقای قلیچ خان ضمن بازدید از کتابخانه موسسه، در جریان تازه ترین انتشارات موسسه قرار گرفته و از اقدامات و فعالیت های علمی پژوهشی موسسه در دو دهه گذشته در کشور بوسنی و هرزگوین ابراز خرسندی کرد.