1به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هیاتی از موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا با آقای رضا قلیچ خان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو دیدار کرد. سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار، پیروزی انقلاب اسلامی را یک رخداد بزرگ تاریخی دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران، با رهبری امام خمینی(ره) و حمایت پرشور مردمی واقعه ای است که هنوز بسیاری از اسرارو ابعاد آن آشکار نیست. وی افزود:

برای آنانی که در انقلاب بودند، یادآوری آن شورها و حماسه ها سخت است. عزیزان بسیاری برای انقلاب جان فشانی کردند و این همه جان فشانی ها ما را موظف می سازد در تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی کوشا باشیم و دچار انحراف و سستی نشویم.
دکتر کاظم بارانی، مدیر موسسه ابن سینا با اشاره به چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: هدف ما در موسسه ابن سینا، شناخت و معرفی انقلاب اسلامی به مردم بالکان است. انقلاب اسلامی، گفتمانی نوین در تفکر دینی و سیاسی مسلمانان است و موجب تحولات گسترده ای در بیداری مسلمانان بالکان و افزایش روحی مقاومت می باشد.
اعضای موسسه ابن سینا، در جریان دیدار شاخه های گل در بنای یادمان شهدای انقلاب اسلامی مقابل سفارت کشورمان در سارایوو اهدا کردند.

2